Blog

salon

Jak przygotować mieszkanie do wynajmu?

Przygotowanie mieszkania do wynajmu jest kluczowym krokiem, który ma ogromne znaczenie zarówno dla właściciela nieruchomości, jak i dla potencjalnych najemców. Dobrze przygotowany lokal może przyciągnąć Klientów oraz zwiększyć jego atrakcyjność na rynku. Sprawdź, co warto zrobić, aby właściwie przygotować mieszkanie do wynajmu!

Więcej
mieszkanie dwupoziomowe

Kiedy warto kupić mieszkanie dwupoziomowe?

Mieszkania dwupoziomowe oferują przestronność, komfort, prywatność oraz możliwość indywidualnej aranżacji. To idealne rozwiązanie dla rodzin, osób ceniących spokój oraz tych, którzy szukają nietuzinkowych wnętrz w dogodnych lokalizacjach. Przeczytaj, co przemawia za decyzją o zakupie takiego lokalu.

Więcej
wycena nieruchomości

Dlaczego warto zlecić wycenę mieszkania?

Wycena nieruchomości to postępowanie, którego celem jest określenie wartości nieruchomości. Dotyczy to zarówno lokali mieszkalnych, jak i domów czy działek. Wymaga sporządzenia operatu szacunkowego, czyli dokumentu w formie pisemnej, gdzie w wyniku zastosowania wybranej metody określana jest realna wartość nieruchomości.

Więcej
lokal użytkowy

Na co należy zwracać uwagę wynajmując lokal użytkowy?

Wynajem lokalu użytkowego to kluczowy krok w rozpoczęciu działalności gospodarczej lub rozbudowie istniejącego przedsiębiorstwa. Aby proces ten przebiegł sprawnie i z satysfakcją dla wynajmującego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W artykule znajdziesz porady, które pomogą ci uniknąć pomyłek.

Więcej
obliczanie rachunków za media

Jak najkorzystniej rozliczać media podczas najmu mieszkania?

Wiele osób zmieniających swoje miejsce zamieszkania, cierpi na brak wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. W zależności od umowy najmu i indywidualnych ustaleń stron, rozliczenia za media mogą być realizowane na kilka sposobów.

Więcej
układ mieszkania

Jak wybrać rozkład mieszkania?

Jeśli chodzi o projektowanie układu mieszkania, istnieje wiele czynników do rozważenia. Od wielkości i kształtu przestrzeni do potrzeb mieszkańców, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie aspekty procesu projektowania tak, aby stworzyć wygodne, funkcjonalne i estetyczne pomieszczenia. O jakich zasadach pamiętać?

Więcej
szkic domu

Co wpływa na ceny domów?

Dom to marzenie większości Polaków. Niestety w ostatnich miesiącach marzenie to dla wielu osób staje się coraz bardziej odległe. Wpływ na to ma m.in. sytuacja ekonomiczna i rynkowa. Pod uwagę należy jednak wziąć również szereg innych elementów. Jakie czynniki wpływają na ceny domów? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Więcej
nowoczesny apartamentowiec

Na jakiej kondygnacji wybrać mieszkanie?

Zakup mieszkania to poważna decyzja, która wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników. Jednym z najistotniejszych jest położenie nieruchomości, w tym to, na jakim piętrze się ona znajduje. Które piętro jest najwygodniejsze?

Więcej
mieszkanie na wynajem

Kiedy inwestować w mieszkanie na wynajem?

Dzisiejszy świat zmienia się w bardzo szybkim tempie. Jedna potrzeba pozostaje jednak niezmienna: potrzeba bezpiecznego schronienia i miejsca, w którym można komfortowo przebywać. To sprawia, że grono osób, które szukają mieszkania do wynajęcia wciąż rośnie. Czy więc zakup mieszkania, a następnie wynajęcie go jest opłacalną inwestycją?

Więcej
plan architektoniczny mieszkania

Jak wybrać metraż mieszkania?

W mieszkaniu, które wynajmujemy, a tym bardziej w tym, posiadanym na własność, chcemy czuć się dobrze. W związku z tym przed przeprowadzką czy zakupem warto zwrócić uwagę na lokalizację budynku, jego stan, a także wielkość. Od tej ostatniej zależy to, czy w danym miejscu będziesz czuć się swobodnie. Jak wybrać mieszkanie skrojone na miarę Twoich potrzeb? Podpowiadamy!

Więcej