Jak sfinansować zakup nieruchomości?

ilustracja domu z symbolem dolara w środku

Własna nieruchomość to marzenie wielu osób. Aby jednak jego zakup był możliwy, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób zapłacimy za wybrane mieszkanie lub wpisujący się w dane oczekiwania dom. Gotówka, kredyt hipoteczny, a może leasing? Dostępnych rozwiązań jest kilka. Które z nich są najbardziej opłacalne? Jak znaleźć obiekt w korzystnej cenie? Podpowiadamy!

Sposoby na opłacenie zakupu nieruchomości

Jednym z chętnie wybieranych sposobów na sfinansowanie zakupu nieruchomości jest gotówka. Po zebraniu pieniędzy możemy nabyć mieszkanie, a nawet dom bez zaciągania innych zobowiązań. Niestety, nie zawsze jest to takie proste. Często odłożenie tak dużej sumy, może zająć dużo czasu. Co więcej, inwestując w określoną nieruchomość, często wydajemy wszystkie zgromadzone fundusze, pozbawiając się zabezpieczenia. Nic więc dziwnego, że jednym z najpopularniejszych sposobów finansowania zakupu mieszkania lub domu jest kredyt hipoteczny.

Jeśli w kupnie nieruchomości korzystamy z pomocy banku, potrzebujemy jedynie wkładu własnego. Warto jednak pamiętać, aby w tym przypadku zapoznać się z dostępnymi ofertami i nie wybierać pierwszej dostępnej opcji. W jaki sposób znaleźć korzystną rozwiązanie? Dobrym sposobem jest współpraca z doświadczonym doradcą finansowym, który pomoże wybrać kredyt na mieszkanie. Tę formę pomocy oferują niekiedy biura nieruchomości. Inna możliwość sfinansowania zakupu nieruchomości to leasing. W tym przypadku po upływie najmu możliwy jest zakup danego obiektu za cenę pomniejszoną o pieniądze, które już zapłaciliśmy.

Gdzie szukać nieruchomości w korzystnej cenie?

Jeśli zdecydujemy, w jaki sposób sfinalizujemy zakup nieruchomości, pozostaje nam znalezienie odpowiadającej naszym potrzebom, a także możliwościom oferty. Takie ogłoszenia są dostępne m.in. na stronach biur nieruchomości. Warto również spotkać się z pośrednikiem, który w krótkim czasie może znaleźć odpowiednie lokum zgodne z określonymi wcześniej oczekiwaniami. Pozwoli to na ograniczenie stresu oraz oszczędzenie czasu.