Blog

model domu na monetach

Kiedy i kto płaci podatek od nieruchomości?

Wiedza na temat podatku od nieruchomości jest istotna dla każdego właściciela nieruchomości w Polsce. Pamiętając o terminach płatności, stawkach oraz ewentualnych ulgach i zwolnieniach, można uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z brakiem terminowej wpłaty podatku.

Więcej
wnętrze mieszkania na wynajem

Jak przygotować mieszkanie do wynajmu?

Przystosowanie mieszkania do wynajmu to proces wieloetapowy, który wymaga zarówno estetycznego przygotowania nieruchomości, jak i dbałości o bezpieczeństwo oraz komfort przyszłych najemców. Warto się do niego odpowiednio przygotować. Sprawdź, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, by zwiększyć szanse na podpisanie umowy!

Więcej
podatek od nieruchomości

Kiedy i kto płaci podatek od nieruchomości w Polsce?

Podatek od nieruchomości w Polsce należy do grupy danin publicznych, które zasilają budżety samorządów lokalnych. Jest jednym z kluczowych elementów finansowania i zapewnienia odpowiednich środków na rozwijanie infrastruktury oraz świadczenie usług publicznych. Dla właścicieli i najemców nieruchomości ważne jest zrozumienie, kiedy taka płatność staje się obowiązkowa.

Więcej
salon

Jak przygotować mieszkanie aby je wynająć?

Przygotowanie mieszkania do wynajmu jest kluczowym krokiem, który ma ogromne znaczenie zarówno dla właściciela nieruchomości, jak i dla potencjalnych najemców. Dobrze przygotowany lokal może przyciągnąć Klientów oraz zwiększyć jego atrakcyjność na rynku. Sprawdź, co warto zrobić, aby właściwie przygotować mieszkanie do wynajmu!

Więcej
mieszkanie dwupoziomowe

Kiedy warto kupić mieszkanie dwupoziomowe?

Mieszkania dwupoziomowe oferują przestronność, komfort, prywatność oraz możliwość indywidualnej aranżacji. To idealne rozwiązanie dla rodzin, osób ceniących spokój oraz tych, którzy szukają nietuzinkowych wnętrz w dogodnych lokalizacjach. Przeczytaj, co przemawia za decyzją o zakupie takiego lokalu.

Więcej
wycena nieruchomości

Dlaczego warto zlecić wycenę mieszkania?

Wycena nieruchomości to postępowanie, którego celem jest określenie wartości nieruchomości. Dotyczy to zarówno lokali mieszkalnych, jak i domów czy działek. Wymaga sporządzenia operatu szacunkowego, czyli dokumentu w formie pisemnej, gdzie w wyniku zastosowania wybranej metody określana jest realna wartość nieruchomości.

Więcej
lokal użytkowy

Na co należy zwracać uwagę wynajmując lokal użytkowy?

Wynajem lokalu użytkowego to kluczowy krok w rozpoczęciu działalności gospodarczej lub rozbudowie istniejącego przedsiębiorstwa. Aby proces ten przebiegł sprawnie i z satysfakcją dla wynajmującego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W artykule znajdziesz porady, które pomogą ci uniknąć pomyłek.

Więcej
obliczanie rachunków za media

Jak najkorzystniej rozliczać media podczas najmu mieszkania?

Wiele osób zmieniających swoje miejsce zamieszkania, cierpi na brak wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. W zależności od umowy najmu i indywidualnych ustaleń stron, rozliczenia za media mogą być realizowane na kilka sposobów.

Więcej
układ mieszkania

Jak wybrać rozkład mieszkania?

Jeśli chodzi o projektowanie układu mieszkania, istnieje wiele czynników do rozważenia. Od wielkości i kształtu przestrzeni do potrzeb mieszkańców, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie aspekty procesu projektowania tak, aby stworzyć wygodne, funkcjonalne i estetyczne pomieszczenia. O jakich zasadach pamiętać?

Więcej
szkic domu

Co wpływa na ceny domów?

Dom to marzenie większości Polaków. Niestety w ostatnich miesiącach marzenie to dla wielu osób staje się coraz bardziej odległe. Wpływ na to ma m.in. sytuacja ekonomiczna i rynkowa. Pod uwagę należy jednak wziąć również szereg innych elementów. Jakie czynniki wpływają na ceny domów? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Więcej