Blog

Kiedy inwestować w mieszkanie na wynajem?

Dzisiejszy świat zmienia się w bardzo szybkim tempie. Jedna potrzeba pozostaje jednak niezmienna: potrzeba bezpiecznego schronienia i miejsca, w którym można komfortowo przebywać. To sprawia, że grono osób, które szukają mieszkania do wynajęcia wciąż rośnie. Czy więc zakup mieszkania, a następnie wynajęcie go jest opłacalną inwestycją?

Czytaj dalej

Jak wybrać metraż mieszkania?

W mieszkaniu, które wynajmujemy, a tym bardziej w tym, posiadanym na własność, chcemy czuć się dobrze. W związku z tym przed przeprowadzką czy zakupem warto zwrócić uwagę na lokalizację budynku, jego stan, a także wielkość. Od tej ostatniej zależy to, czy w danym miejscu będziesz czuć się swobodnie. Jak wybrać mieszkanie skrojone na miarę Twoich potrzeb? Podpowiadamy!

Czytaj dalej

Jak znaleźć dobrą ofertę wynajmu lokalu użytkowego?

Na rynku nie brakuje ofert z wynajmem lokali użytkowych, co prowadzi do tego, że wśród licznych propozycji trudno znaleźć tą właściwą. Aby dokonać właściwego wyboru, dobrze dać sobie trochę czasu na przeglądanie ofert i zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, jak cena czy lokalizacja. Po czym poznać, że dana oferta jest opłacalna? Podpowiadamy!

Czytaj dalej

Jak wygląda rozliczenie najmu mieszkania?

Na pierwszy rzut oka wynajęcie mieszkania nie wydaje się skomplikowaną czynnością. Jednak podczas rozliczenia najmu lokalu trzeba pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności jak wybranie formy opodatkowania czy obliczenie podatku i złożenie PIT-u. Na czym polega tego typu rozliczenie? W czym może Ci pomóc biuro nieruchomości? Odpowiadamy!

Czytaj dalej

Jakie są opłaty i podatki przy kupnie nieruchomości?

Zanim zaczniemy poszukiwań odpowiedniego dla nas mieszkania, domu lub innej nieruchomości, powinniśmy przygotować się na określone koszty związane z dokonaniem transakcji. Warto pamiętać, że oprócz ceny wybranego lokum, musimy wziąć pod uwagę wszystkie dodatkowe opłaty oraz podatki. Co się do nich zalicza?

Czytaj dalej

Jak zadbać o bezpieczeństwo prawne nabywanej nieruchomości?

Zakup mieszkania, domu czy lokalu jest ważną decyzją, która jest związana z dużym nakładem finansowym. Inwestując sporą sumę pieniędzy, chce się mieć pewność, że będą one dobrze zagospodarowane. W związku z tym dokonując tego typu transakcji, należy podjąć wszystkie możliwe kroki, by zadbać o bezpieczeństwo prawne danej nieruchomości. Jak to zrobić?

Czytaj dalej

Jak znaleźć dobry kredyt hipoteczny?

Zakup własnego domu, mieszkania czy lokalu nierzadko nie byłby możliwy bez wzięcia kredytu hipotecznego. Tego typu wyjście jest zobowiązaniem na lata, dlatego przed zdecydowaniem się na ten krok warto przeanalizować dostępne na rynku oferty oraz skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. O czym należy pamiętać, biorąc hipotekę? Jak znaleźć ofertę dla siebie?

Czytaj dalej

Jak sfinansować zakup nieruchomości?

Własna nieruchomość to marzenie wielu osób. Aby jednak jego zakup był możliwy, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób zapłacimy za wybrane mieszkanie lub wpisujący się w dane oczekiwania dom. Gotówka, kredyt hipoteczny, a może leasing? Dostępnych rozwiązań jest kilka. Które z nich są najbardziej opłacalne? Jak znaleźć obiekt w korzystnej cenie? Podpowiadamy!

Czytaj dalej

Co trzeba wiedzieć wynajmując lokal usługowy?

Poszukiwanie odpowiedniego lokalu usługowego często sprawia przedsiębiorcom niemały problem. Nie tylko dla najemców kwestie związane z wynajmem nierzadko okazują się skomplikowane — również właściciele tego rodzaju miejsc mogą mieć problem ze znalezieniem osób, które terminowo będą płacić czynsz i właściwie zadbają o dany lokal. Podpowiadamy, na co podczas wynajmu powinny zwrócić uwagę obie strony.

Czytaj dalej

Jak znaleźć tanie mieszkanie?

Własne mieszkanie jest marzeniem wielu z nas. Niestety niekiedy jest ono odkładane na dalszy plan przez wiele lat ze względu na niewystarczający budżet. Czy musi tak być? Nie. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad w poszukiwaniu tanich mieszkań. Poza tym, szczególnie dzisiaj warto poprosić o pomoc doświadczonego agenta nieruchomości, który zna specyfikę rynku, ceny i trendy.

Czytaj dalej