ikona ochrona

Ubezpieczenia – nieruchomości, działek, mieszkań i domów

Nabywając nieruchomość warto rozważyć ubezpieczenie jej na wypadek zdarzeń losowych. Chociaż ubezpieczenie mieszkania jest kwestią dobrowolną, istnieje jednak sytuacja, kiedy jest nieuniknione. Taki obowiązek nakładany jest na kredytobiorcę, który finansuje zakup mieszkania z pomocą kredytu hipotecznego. Wtedy bank ubezpiecza nieruchomość od ognia i innych zdarzeń losowych. 

W pozostałych przypadkach ubezpieczenie zależy od woli właściciela. Polisa jest gwarancją świadczeń w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce. Dostępne są zarówno podstawowe, jak i rozszerzone pakiety ochrony. Kwota na jaką ubezpieczamy mieszkanie czy dom powinna być adekwatna do jego wartości. Kupując ubezpieczenie, właściciel nieruchomości samodzielnie ustala jego sumę. Dlatego istotne jest dokonanie wyceny i rozeznania na rynku, chociażby samodzielnie. Podanie zbyt niskiej kwoty sprawi, że w razie losowej sytuacji świadczenie nie będzie w stanie pokryć szkód. Z kolei za wysoka suma ubezpieczenia będzie skutkować przepłaceniem za składkę, gdyż ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie równe kwocie rynkowej mienia.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszym agentem ubezpieczeniowym z Multiagencji Plus, w której ubezpieczyć można również m.in. samochód czy mienie :

 

ikona telefon

 

Edyta  Jastrzębska

Multiagencja Plus

ul. Smolna 13 lok. 11; 00-375 Warszawa

604-362-077

(22) 826-53-79

ejastrzebska@netpoczta.pl