Jak wygląda rozliczenie najmu mieszkania?

klucze do mieszkania na kalkulatorze na rozliczeniach

Na pierwszy rzut oka wynajęcie mieszkania nie wydaje się skomplikowaną czynnością. Jednak podczas rozliczenia najmu lokalu trzeba pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności jak wybranie formy opodatkowania czy obliczenie podatku i złożenie PIT-u. Na czym polega tego typu rozliczenie? W czym może Ci pomóc biuro nieruchomości? Odpowiadamy!

O czym należy pamiętać, rozliczając wynajem mieszkania?

Wynajmując mieszkanie, trzeba przede wszystkim poinformować o tym fakcie urząd skarbowy, a także odprowadzić podatek albo na zasadach ogólnych lub ryczałcie. W tym celu warto obliczyć przychody i koszty związane z posiadaniem danego lokalu, ponieważ pozwoli to na dobre obliczenie wysokości podatku. Przydatna jest także wiedza dotycząca tego, co podatnik może odliczyć od wielkości podatku. Osoba wynajmująca lokal musi również złożyć roczny PIT. Jest on podsumowaniem wysokości dochodów (przychodów) z tytułu najmu mieszkania. Niezłożenie tego dokumentu wiąże się z naliczeniem kary finansowej.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości?

Nie mając pewności co do tego, jaka forma odprowadzania podatku będzie korzystniejsza, warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości 4Ściany. Specjaliści znajdą dla właściciela lokalu najlepsze rozwiązanie, a także sprawdzą, czy wysokość podatku została dobrze obliczona lub jeśli zajdzie taka potrzeba — obliczą sami jego wysokość.

Podczas  rozliczania kosztów najmu mieszkania nietrudno o błąd — zwłaszcza w świetle stale zmieniających się zasad. Dlatego dobrze zaufać znawcom rynku nieruchomości. Pracownicy biura zadbają o to, aby na PIT został odpowiednio wypełniony, uwzględniając również to, co może zostać odliczone od podatku oraz dopilnują, by był złożony w odpowiednim terminie.