Jak znaleźć dobry kredyt hipoteczny?

kredyt hipoteczny

Zakup własnego domu, mieszkania czy lokalu nierzadko nie byłby możliwy bez wzięcia kredytu hipotecznego. Tego typu wyjście jest zobowiązaniem na lata, dlatego przed zdecydowaniem się na ten krok warto przeanalizować dostępne na rynku oferty oraz skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. O czym należy pamiętać, biorąc hipotekę? Jak znaleźć ofertę dla siebie?

Co wziąć pod uwagę wybierając kredyt hipoteczny?

Biorąc hipotekę, trzeba mieć zdolność kredytową. Ta w zależności od banku będzie się od siebie różnić. Należy również zadbać o wkład własny. Zasadniczo wynosi on 20% wartości kredytu, jednak banki mogą mieć swój próg lub też godzić się na zabezpieczenie pożyczki w inny sposób. Z tego względu warto wybrać najkorzystniejszą ofertę. Duże znaczenie ma wielkość oprocentowania oraz narzucona przez placówkę marża, gdyż to od tych parametrów w znacznej mierze będzie zależeć rata kredytu hipotecznego. Trzeba przemyśleć czy lepszym wyjściem jest zmienna stopa procentowa, czy też okresowo stała.

Dobrze również mieć na uwadze, że im dłuższy okres spłacania kredytu tym raty będą niższe. Wydłużając okres spłaty hipoteki, trzeba wiedzieć, że odsetki będą analogicznie większe. Z kolei płacąc co miesiąc więcej, można szybciej wywiązać się z umowy. Wybierając ofertę, należy sprawdzić, jak poszczególne banki regulują kwestię ubezpieczenia odsetek i prowizji. Dzięki temu poznasz całkowity koszt spłaty kredytu.

Doradca kredytu przy poszukiwaniu najlepszej oferty

Szukając korzystnego kredytu hipotecznego, warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Biuro nieruchomości 4Ściany zatrudnia specjalistów, którzy wynegocjują dobre warunki wzięcia hipoteki, ponieważ wie, jak funkcjonują banki oraz jak prowadzić rozmowy z przedstawicielami. Ponadto przedstawiciel upewni się, czy w umowie nie ma żadnych niekorzystnych zapisów. W ten sposób zaoszczędzisz czas i nerwy, ponieważ to specjalista zajmie się analizowaniem dostępnych ofert i wybraniem tej najlepszej dla Ciebie.