Rynek wtórny – kopalnia okazji dla osób szukających mieszkania na sprzedaż

Podczas gdy wszyscy zdają się tracić głowę dla nieruchomości z rynku pierwotnego, rynek wtórny ma do zaoferowania inwestorom prawdziwe perełki – domy oraz mieszkania na sprzedaż i wynajem w interesujących lokalizacjach. Niestety ich znalezienie nie zawsze jest proste. Dlatego poszukując swojego wymarzonego „eM” warto skorzystać z pomocy specjalistów.

W czym może pomóc biuro nieruchomości?

rynek wtórny Warszawa to olbrzymi rynek, na którym nie brakuje okazji, ale i pułapek. Przed tymi drugimi ochroni nas dobre biuro nieruchomości.

Rynek wtórny w każdym dużym mieście – Warszawa nie stanowi tutaj żadnego wyjątku – oferuje niezliczone możliwości zakupu oraz wynajmu mieszkań, domów, a także lokali użytkowych w najbardziej pożądanych i poszukiwanych lokalizacjach aglomeracji. Niestety wraz z atrakcyjnością lokalizacji rośnie cena nieruchomości, która nierzadko osiąga pułap znacznie wyższy niż rzeczywista wartość danego domu lub mieszkania, z czego potencjalny nabywca może nie zdawać sobie sprawy. W takich przypadkach agencje nieruchomości pomagają w określeniu rzeczywistej wartości nieruchomości, często umożliwiając finalizację transakcji, która w przeciwnym razie nie byłaby możliwa.

Oszacowanie rzeczywistej wartości mieszkania na sprzedaż to jednak nie najważniejsze z zadań, przed którymi stoi biuro nieruchomości. Jak wcześniej wspomnieliśmy, rynek wtórny pełen jest pułapek – jedną z największych jest sytuacja prawna nieruchomości oraz budynku, w którym ta jest posadowiona. Dlatego też pośrednicy w obrocie nieruchomościami oraz agencje nieruchomości zawsze weryfikują:
mieszkania na sprzedaż

  • czy sprzedający nieruchomość rzeczywiście jest jej właścicielem lub posiada pełnomocnictwo właściciela w zakresie dysponowania nieruchomością,
  • czy budynek, w którym znajduje się nieruchomość ma uporządkowaną sytuację prawną,
  • kwestie zarządu budynkiem, takie jak zarządzanie częściami wspólnymi budynku, wysokość funduszu remontowego i wiele innych.

Jak agencje nieruchomości pomagają w ich sprzedaży?

O skorzystaniu z pomocy biura nieruchomości powinni również pomyśleć właściciele mieszkań na sprzedaż lub wynajem. Decydując się na sprzedaż nieruchomości przez pośrednika:

  • nie musimy się martwić o promocję – reklamami w gazetach i na portalach internetowych zajmie się biuro nieruchomości;
  • ograniczamy liczbę zapytań do klientów potencjalnie zainteresowanych zakupem mieszkania na sprzedaż – wstępna selekcję przeprowadza biuro, dzięki czemu nie musimy odbierać setek telefonów i w nieskończoność odpowiadać na te same pytania;
  • unikamy negocjacji cenowych – jeśli zdecydujemy się na określenie ceny nieruchomości w tzw. widełkach cenowych, wszelkimi negocjacjami z kupującym zajmie się pośrednik.

Oczywiście korzyści ze sprzedaży/wynajmu nieruchomości z pomocą pośrednika jest znacznie więcej. My zdecydowaliśmy się wskazać te najważniejsze.