Dlaczego warto zlecić wycenę mieszkania?

wycena nieruchomości

Wycena nieruchomości to postępowanie, którego celem jest określenie wartości nieruchomości. Dotyczy to zarówno lokali mieszkalnych, jak i domów czy działek. Wymaga sporządzenia operatu szacunkowego, czyli dokumentu w formie pisemnej, gdzie w wyniku zastosowania wybranej metody określana jest realna wartość nieruchomości.

Kiedy warto wycenić mieszkanie?

Wycena nieruchomości jest potrzebna w wielu sytuacjach. Przykładowo, podczas procedowania o kredyt hipoteczny, przy sądowym podziale majątku małżonków, przy ubieganiu się o odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości lub podczas sądowego podziału spadku.

Osoba, która ubiega się o kredyt hipoteczny, musi wiedzieć, że bank będzie wymagał przedstawienia wyceny nieruchomości. Dzięki temu będzie mógł określić wartość zabezpieczenia. Zazwyczaj banki mają swoich rzeczoznawców, jednak zapłata wynagrodzenia za usługę szacowania jest po stronie kredytobiorcy. Podczas ubiegania się o kredyt w kilku bankach warto zlecić wykonanie niezależnego operatu szacunkowego.

W naszej ofercie znajdują się  mieszkania na sprzedaż w Warszawie – Mokotów i w innych lokalizacjach. Możemy również polecić wycenę wybranej nieruchomości, co pomoże Ci podąć decyzję. Zapraszamy!

Jakie korzyści płyną z dokonania wyceny?

Profesjonalna wycena mieszkania to inwestycja, która może przynieść wiele korzyści. Zaangażowany rzeczoznawca weźmie pod uwagę wszystkie czynniki mające wpływ na wartość nieruchomości i pomoże Ci określić optymalną cenę sprzedaży. Gdy jest ona zbyt wysoka, może być bardzo ciężko zbyć posiadany majątek, a przeszacowanie wartości nieruchomości może sprawić, że zainteresowanie jej zakupem będzie znikome. Z kolei, gdy cena jest zbyt niska, może to wiązać się z ogromnymi stratami finansowymi dla sprzedającego. Profesjonalna wycena pozwala na ustalenie atrakcyjnej oferty, która przyciągnie potencjalnych nabywców.