Jak wybrać metraż mieszkania?

plan architektoniczny mieszkania

W mieszkaniu, które wynajmujemy, a tym bardziej w tym, posiadanym na własność, chcemy czuć się dobrze. W związku z tym przed przeprowadzką czy zakupem warto zwrócić uwagę na lokalizację budynku, jego stan, a także wielkość. Od tej ostatniej zależy to, czy w danym miejscu będziesz czuć się swobodnie. Jak wybrać mieszkanie skrojone na miarę Twoich potrzeb? Podpowiadamy!

Lokal dopasowany do Twoich potrzeb

W mieszkaniu trzeba czuć się swobodnie, dlatego przed wyborem jego wielkości, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Ważne jest to, ile osób ma się znaleźć w danym lokum. I tu zasada jest prosta — im więcej domowników, tym większe mieszkanie, ponieważ każdy powinien mieć zapewnione odrobinę prywatności. Z drugiej strony im mniejsza powierzchnia, tym mniejsze generowane koszty. Przyjmuje się, że dla pary odpowiednie jest mieszkanie do 35 m², a jeśli dojdzie dziecko, dobrze patrzeć na mieszkania o wielkości zaczynającej się od 50 m².

Należy też zastanowić się, jakie masz plany na przyszłość — mieszkanie w pojedynkę, a może chęć założenia dużej rodziny? Pomoże to przy podjęciu decyzji. Istotny jest też styl życia i to jak często przebywasz w mieszkaniu. Jeśli to głównie miejsce, w którym jesteś na noc, nie potrzebujesz dużego metrażu. Z kolei, jeżeli często zapraszasz znajomych czy bliskich — dobrze jest, mieć gdzie ich ugościć.

Skorzystaj z doradztwa profesjonalistów

W znalezieniu odpowiedniego mieszkania np. w Śródmieściu w Warszawie pomoże Ci biuro nieruchomości 4Ściany. Profesjonaliści chętnie doradzą Ci w kwestii wielkości mieszkania, a także odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć decyzję, co do tego, czy lepiej zdecydować się na większe, czy mniejsze mieszkanie.