Na jakiej kondygnacji wybrać mieszkanie?

nowoczesny apartamentowiec

Zakup mieszkania to poważna decyzja, która wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników. Jednym z najistotniejszych jest położenie nieruchomości, w tym to, na jakim piętrze się ona znajduje. Które piętro jest najwygodniejsze?

Czy kondygnacja jest ważna przy wyborze mieszkania?

Piętro na którym położone jest mieszkanie ma znaczenie dla naszego codziennego komfortu. Decyzja o tym, która kondygnacja jest najlepsza zależy jednak od indywidualnej sytuacji. Niektórzy marzą o mieszkaniu w najwyższym możliwym punkcie, tak by cieszyć się widokiem na panoramę miasta. Inni pragną wygodny i możliwości szybkiego opuszczenia mieszkania – czynników wynikających z mieszkania na parterze.

Należy także pamiętać, że kondygnacja, na jakiej mieści się mieszkanie ma wpływ na jego cenę.

Która kondygnacja jest najlepsza?

Nie ma jednej, najlepszej kondygnacji, którą warto wybrać. Każda opcja ma swoje wady i zalety. Dlatego w naszym biurze nieruchomości w Warszawie na Białołęce proponujemy wiele różnych ofert.

Pierwsze rozwiązanie to mieszkania na parterze. Uchodzą one za wygodne, doskonałe dla osób starszych, ale także dla rodziców z dziećmi. Wady takiej opcji to w większości przypadków mało ciekawy widok za oknem, konieczność zasłonięcia się od spojrzeń przechodniów i mniejsze bezpieczeństwo.

Za optymalne rozwiązanie uchodzi mieszkania na pierwszym i drugim piętrze. Łączy ono zalety mieszkania na parterze oraz większe poczucie bezpieczeństwa i większą prywatność.

Trzecia opcja to mieszkania na najwyższych piętrach. Są one cenione za piękne widoki za oknem, większą prywatność, a niekiedy również możliwość skorzystania z większego metrażu i tarasu. Należy jednak pamiętać o wadach, takich jak konieczność wchodzenia po schodach, kłopoty z temperaturą i trudne w zabudowie skosy.