Mieszkania na sprzedaż Warszawa

mieszkania na sprzedaż warszawa

Agencja nieruchomości — mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego i wtórnego w Warszawie

Mając na uwadze różne preferencje kupujących, agencja nieruchomości oferuje im zarówno mieszkania z rynku wtórnego oraz pierwotnego. Duży wybór to podstawa, bo tylko bogata i wciąż aktualizowana baza nieruchomości może przykuć uwagę inwestorów. Single, pary, rodziny z dziećmi, seniorzy — każda z tych grup ma własne wymogi względem nowego mieszkania. Jeżeli szukasz go w Warszawie lub w bezpośrednim otoczeniu stolicy, możesz liczyć na wsparcie doświadczonych agentów. Często praca z nimi to najlepsza decyzja zarówno dla kupujących jak i oferujących mieszkania na sprzedaż. Pozwala zaoszczędzić czas, przeprowadzić transakcję sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Oferta mieszkań z rynku pierwotnego

Polacy od dawna wykazują szczególne zainteresowanie mieszkaniami z rynku pierwotnego. Jest wiele powodów, dla których warto wybierać tego typu nieruchomości:

  • współczesne budynki powstają z materiałów wysokiej jakości, które spełniają aktualne wymogi i mają określone parametry techniczne,
  • obiekty budowane są w technologii energooszczędnej, co wpływa na komfort termiczny mieszkańców i pozytywnie wpływa na wysokość opłat za media,
  • są dostępne w różnych wersjach — kupujący może wybrać rozkład pomieszczeń, metraż mieszkania, piętro, zdecydować się na dodatkowe miejsce parkingowe czy komórkę lokatorską,
  • powstają w atrakcyjnych lokalizacjach, często poza centrum, w spokojnej i cichej okolicy z dala od szumu i smogu. Jednocześnie są dobrze skomunikowane z różnymi dzielnicami miasta.

Szczególnie w Warszawie, gdzie rynek mieszkań deweloperskich rozwija się dynamicznie, inwestorzy mają szansę znaleźć wymarzone lokum w założonym budżecie i w dogodnej lokalizacji. Często jednak najlepsze oferty szybko się wyprzedają. Mając swojego agenta, który zna preferencje kupującego, możesz liczyć na to, że informacje o najlepszych inwestycjach (gotowych i planowanych) będziesz dostawał jako jeden z pierwszych.

Szukanie mieszkań na sprzedaż przy pomocy agenta

Współpraca z agencją nieruchomości, szczególnie przy szukaniu mieszkań na sprzedaż, ma wiele zalet. Przede wszystkim kupujący:

  • oszczędza czas, który musiałby przeznaczyć na szukanie i analizowanie ofert,
  • nie musi obawiać się o bezpieczeństwo transakcji i jej sprawny przebieg,
  • może jasno sprecyzować swoje kryteria i czekać na mieszkanie, które spełni jego wymagania.

Jeżeli należysz do grona osób, które nie mogą pochwalić się znajomością rynku nieruchomości, nie mają doświadczenia przy tego typu transakcjach ani procedurach kredytowych, nie zwlekaj z decyzją o wizycie w dobrej agencji nieruchomości. Uzyskasz w niej dostęp nie tylko do bogatej bazy ofert mieszkań na sprzedaż, ale też do cennej wiedzy i wsparcia merytorycznego fachowców. Dzięki temu ryzyko jakichkolwiek problemów na etapie wyboru i zakupu nieruchomości ograniczysz do absolutnego minimum.

Czy opłaca się kupować nowe mieszkania?

Wielu kupujących, zanim rozpocznie poszukiwania swojego wymarzonego mieszkania, zastanawia się, jaki obiekt wybrać. Na rynku dostępnych jest wiele nieruchomości na sprzedaż, ale po wstępnej selekcji okazuje się, że tylko bardzo nieliczne spełniają wymagania. Mieszkania z rynku pierwotnego często pozwalają inwestorom na większa swobodę w zakresie aranżacji wnętrza. Oddawane są w stanie deweloperskim, choć niekiedy gratis kupujący otrzymuje wizualizację czy projekt wnętrz. Inną opcją jest dopłacenie i otrzymanie mieszkania „pod klucz”. Opcja, choć kosztowna, jest warta do rozważenia zwłaszcza przez osoby zabiegane, nieznające aktualnych trendów wnętrzarskich.

Jeszcze na etapie budowy zdarza się, że deweloper przystaje na wprowadzenie zmian, jakich oczekuje kupujący. W tym zakresie możliwe jest np. przesunięcie czy zlikwidowanie ścianki działowej, wydzielenie dodatkowego pokoju, połączenie dwóch lokali w jeden. Dzięki temu nowe mieszkanie może stać się jeszcze bardziej ergonomiczne i perfekcyjnie dopasowane do potrzeb przyszłych właścicieli.